Jedná se o most silnice v opavské části Kylešovice. Úvodní práce budou probíhat převážně mimo vozovku a nemají mít zatím výrazný vliv na současný provoz.

"Konkrétně znamenají například kácení stromů nebo drobné skrývky ornice v místech budoucího mostního provizoria, které povede obousměrnou dopravu během následných fází opravy plánované termínově do konce roku," uvádí pro Deník mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Miroslav Mazal. 

Opravu mostu přes řeku Hvozdnici provede firma Alfapol předkládající nejnižší nabídkovou cenu cca 12,9 milionu Kč. Předmětem veřejné zakázky je celková rekonstrukce, přesněji řečeno dojde na demoliční práce, sanace, výkopy, revizi mostních závěrů, obnovení izolací, úpravu nosné konstrukce včetně říms a součástí projektu jsou také nová svodidla, značky a povrch silnice I/57.

"V průběhu hlavních etap opravy povede obousměrný provoz po zmíněném mostním provizoriu. Datum postupu prací do hlavní stavební fáze uvedeme na Twitteru ŘSD ČR pro Moravskoslezský kraj, termín zatím nebyl upřesněn," doplnil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.