Tato ulice se částečné uzavírky „dočká" také mezi 16. až 19. listopadem. Obousměrný provoz bude sveden do jednoho jízdního pruhu.

Komentář: S nedočkavostí vyhlížím prosinec

Na Vánoce se těším, ale nemyslete si, letos je hlavním důvodem skutečnost, že v tomto zimním měsíci by se v Opavě měla citelně zlepšit dopravní situace.

Opavané se s kolonami a vysokou intenzitou dopravy v ranní a odpolední špičce už nějakým způsobem srovnali. To platí i o mně. Větší vrásky na čele mi ovšem dělají nejrůznější uzavírky. Ve čtvrtek k nim přibyly další.

V ranních hodinách jsem se snažil od náměstí Joy Adamsonové dostat k městskému hřbitovu. Otická je ovšem ve směru od Vaškova náměstí neprůjezdná. Projet se nedá ani pod viaduktem v Olomoucké. Říkal jsem si, jak já se tam probůh dostanu? Ještě že otevřeli Englišovu ulici a dalo se prokličkovat ruskou čtvrtí.

Chápu, opravit se to musí, nejspíš to má i určité logistické důvody, že v jednu chvíli je nutné mít zavřenu Otickou i Olomouckou, ale řidičům dochází trpělivost, auta se štosují a sotva se jedna silnice zprůjezdní, na jiné, a to klidně i vedlejší, se zase nějaký úsek uzavře.

Uzavírat se v brzké době bude i část Komárova, což ochromí hlavní tah z Opavy na Ostravu.

Inu, ať už je prosinec, letos ve slezské metropoli tedy nejen měsíc vánočních svátků, ale jednatřicet dní, během nichž má být dokončena revitalizace železniční trati Opava - Krnov, s čímž by nastal i toužebný konec velké části uzavírek ve městě.