Na úvod zazní státní hymna, poté složí všichni zastupitelé svůj slib. Bude také zvolen primátor, jeho náměstkové a radní a určí se funkce, pro které budou opavští zastupitelé uvolněni. Bude se hlasovat také o tom, jaké úkoly a gesce budou v následujícím volebním období svěřeny primátorovi, náměstkům či radním. Rovněž se zřídí kontrolní a finanční výbor. Na programu bude i odměňování zastupitelů. Videopřenos z jednání mohou zájemci již tradičně sledovat online na www.youtube.com/mestoopava.

Revitalizace opavského „sádráku“. 13. října 2022, Opava.
Stavební práce na Stříbrném jezeře běží dál, podívejte se. Kdy jim bude konec?

Koaliční smlouvu podepsalo šest dní po volbách vítězné ANO s dalšími dvěma subjekty, konkrétně se stranou Občané městských částí Opavy a Zelenou pro Opavu. Dohromady má toto koaliční uskupení v devětatřicetičlenném zastupitelstvu dvaadvacet hlasů, k těsné většině je jich zapotřebí dvacet. Jednotlivé role už jsou rozděleny, ale musí je ještě definitivně schválit právě ustavující zastupitelstvo. Post primátora obhajuje Tomáš Navrátil (ANO 2011) a pozici prvního náměstka Michal Kokošek (ANO 2011).

Dalšími dvěma náměstky se mají nově stát Pavel Meletzký a Vladimír Schreier, oba jsou z ANO. Nově má vzniknout post uvolněného radního, kterým má být Petr Popadinec, rovněž za ANO. Radních má zůstat jedenáct. Zmíněné vedení města mají doplnit ještě Michal Štěpánek, Dalibor Bárta, Radana Petrželová (všichni z ANO), dále ještě Miroslav Kořistka a Lumír Měch (oba z OMČO) a Dalibor Hudec (Zelená pro Opavu).