Existenci místa, kde mohou jejich čtyřnozí mazlíčci bez obav volně pobíhat, ocení nejeden pejskař. Jedno takové se nachází také v těsné blízkosti Stříbrného jezera a mezi majiteli psů je velmi oblíbené.

Často jej navštěvuje také Lenka Hrubá, která zde vyráží se svými dvěma psy. „V Opavě není moc míst, kde bych je mohla pustit na volno, aniž by mi hrozil nějaký postih. A Sádrák je pro tyto účely skvělým místem. Kdyby zdejší psí loučka musela stavbě obchvatu ustoupit, určitě by mě to velmi mrzelo.

Na druhé straně ale chápu, že dopravní infrastruktura je v tomto případě asi přednější a my pejskaři si holt budeme muset najít nějaký jiný prostor,“ posteskla si.

Zatím však o ničem není definitivně rozhodnuto. „Touto záležitostí jsme se ještě nezabývali. Kdyby se však psí loučka u Stříbrného jezera musela zrušit, budeme hledat nějakou jinou alternativu,“ vysvětlila vedoucí odboru životního prostředí opavského magistrátu Marie Vavrečková.

Zároveň však nastínila, že zajistit pejskařům takové místo nebude vůbec jednoduché. „Najít nové místo je poměrně obtížné. Snažíme se hledat pozemky v majetku města, avšak ne vždy se to daří. Mohu ale říci, že se pokusíme najít cesty, jak loučku přesunout někam jinam,“ přislíbila Marie Vavrečková.

Kromě obchvatu, který by měl loučku částečně zasáhnout, se má do jejího prostoru přemístit také Jezdecký klub Opava Kateřinky.

Stříbrné jezero není jediná lokalita, kde mají psi volný pohyb umožněn. Na území města se konkrétně jedná ještě o místo obecně známé jako „Hliník“ u Staré silnice, dále prostor v Kylešovicích u ulice 8. května směrem k železniční trati.

V Komárově se mohou psi proběhnout na prostranství, které se nachází na křižovatce ulic Na Spojce a Ostravské. Svobodu pohybu pak čtyřnohým miláčkům umožňují také břehy řeky Opavy, avšak s výjimkou chodníků a pěšin, které se v těchto místech nacházejí. Na všech ostatních městských prostranstvích musejí být psi opatřeni vodítky.

Na to, zdali majitelé psů nařízení dodržují, dohlížejí pracovníci odboru životního prostředí a opavští strážníci.