Původní mlatové chodníky na městském hřbitově se po dešti a sněžení mění v bahniště. Hlavní trasy už byly vydlážděny a letos to čeká další za zhruba pět milionů korun. Dláždit se bude také na hřbitově v Kylešovicích. Městu sice nepatří, ale po dohodě s církví zde budou zadlážděny nezpevněné chodníky včetně odvodnění.

Chodník z Dolního náměstí k Hornímu bude mít opravený povrch a na Horním náměstí bude opravena fontána Koule.Chodník z Dolního náměstí k Hornímu bude mít opravený povrch a na Horním náměstí bude opravena fontána Koule.Zdroj: se souhlasem města Opavy

„Předlážděna budou i propadlá místa na Horním náměstí nebo dlažba Komárovské ulice mezi Těšínskou a Anenskou. V rámci revitalizace prostoru, zahájené už v únoru, dostane nový povrch i pravý chodník, který vede z Dolního náměstí k Hornímu “ doplnil náměstek primátora Vladimír Schreier.

Opavští nevidomí pracují i běhají, při čtení jim pomáhá speciální čtečka a významným pomocníkem je vodící pes.
Nic nehraju, snažím se žít, jak to jde, vzkazuje nevidomý Opavan

Zásadní rekonstrukcí projde velké parkoviště v Masařské ulici, kde měl původně stát parkovací dům, ale projekt narazil u památkářů. Se stavbou podzemního parkoviště se proto počítá pod dnešní Slezankou. Nový povrch získá Dlouhá ulice v Komárově, úsek Hlavní ulice od Bílovecké po Liptovskou v Kylešovicích, celý úsek Komárovské ulice mezi Zámeckým okruhem a Anenskou ulicí nebo Žižkova ulice od Jaselské po odbočku k hale. Oprava se ale nebude týkat nedávno postavené křižovatky a spojky ulic Krnovská a Žižkova. V Malých Hošticích dostane nový koberec Slezská ulice, od Opavské ke kapli, a v Držkovicích bude opravena celá točna MHD. Na těchto akcích se budou finančně podílet i městské části.

Městské záhony budou zkrášlené a některá hřiště opravena

Letos projdou obnovou záhony pod Myší dírou, na náměstí Republiky u hotelu Koruna, v ulici Přemyslovců a v ulici Olbrichově. Technické služby dají do pořádku fontány před muzeem, Evu v sadech Svobody, Kouli před Hláskou a fontánu na křižovatce Fürstova a Na Pastvisku. Na dětských hřištích pod Ptačím vrchem a na Hozově nábřeží budou vyměněny dopadové plochy a multifunkční hřiště v ulicích Edvarda Beneše a Na Pastvisku i na náměstí sv. Hedviky nebo házenkářské hřiště v ulici Antonína Sovy dostanou nové sítě.

V Ludgeřovicích vzniká Centrum služeb.
Na rozhraní Ostravska a Opavska vzniká obchodní centrum. Víme, co zde bude

V Komárově a v Podvihově bude opraveno veřejné osvětlení, v Komárovské ulici dojde k rekonstrukci propadlého zatrubnění náhonu, rozšířena budou kontejnerová stání ve městě a oprava čeká i výsuvné zemní rozvaděče na Dolním náměstí.