Příběh jeho nového filmu je příběhem dvou dominantních otců, ztvárněných Martinem Pechlátem a Markem Danielem. Ukotven je v malebné, ale vyprahlé jihomoravské přírodní scenérii a zachycuje dva extrémní přístupy k životu a spletité mezigenerační vztahy dvou rodin.

Slezská nemocnice v Opavě.
Bezpečí v opavské nemocnici. Dohlížejí na něj už čtyři lidé

„V Suchu se protnou tři generace. Nejstarší reprezentuje bezohlednost a nejmladší dává naději ve zvládnutí mezilidských vztahů vně i uvnitř rodin. Příběh sváru dvou klanů se dotýká i citlivých momentů, jako je přijmutí nemoci blízkého člověka nebo lásky v napjatých vztazích odlišně žijících sousedských rodin. Je to drama lidských citů. Prvky má komické i tragické, je tam humor a je to rodinný film,“ říká o svém snímku režisér Bohdan Sláma.

Mladou generaci zastupují Tomas Sean Pšenička a Dorota Šlajerová. Mezi dalšími herci jsou Bolek Polívka, Magdaléna Borová, Gabriela Míčová, Judit Pecháček, Marie Ludvíková, Luboš Veselý nebo Marek Taclík.

Ledopády v Odrách u silnice směrem na místní část Pohoř - 15. ledna 2024.
Přírodní divadlo zdarma. Lidé obdivují ledopády na Odersku

Film Sucho vznikl v koprodukci společnosti Negativ, České televize, německé společnosti 42film a slovenské Artilerie s podporou Státního fondu kinematografie, Jihomoravského filmového nadačního fondu, slovenského Audiovizualneho fondu a německého Mitteldeutsche Medienförderung.

Do kin bude uveden 15. února. Na natáčení v Jihomoravském kraji spolupracovala Filmová kancelář Brno.