Na prestižním veletrhu komerčních nemovitostí MAPIC, který se koná od středy do pátku tohoto týdne v Cannes, bude figurovat i slezská metropole. Developerská společnost Develon ve Festivalovém paláci představí svůj projekt regionálního společenského centra Breda & Weinstein v Opavě.

To vznikne na místě zchátralých budov bývalého pivovaru Zlatovar.

Navázat má na více než stoletou tradici známé regionální značky Breda & Weinstein a obchodního domu Breda, který zatím součástí projektu není. Plochu přes 25 tisíc čtverečních metrů mají jako pronajímatelé obsadit kvalitní prodejci potravin a v nabídce bude pestrý výběr společenské i sportovní módy včetně doplňků i potřeb, široká škála služeb a pestrá gastronomie.

Nejvyšší podlaží centra bude vyhrazeno čtyřsálovému multikinu pro 500 diváků a také velkému dětskému koutku s čítárnou. Ve druhém nadzemním podlaží směrem do ulice U Fortny vznikne pivní restaurace s mikropivovarem, která naváže na historickou tradici.

Centrálním bodem celého areálu bude stylová kavárna umístěná v sále bývalé varny. K výjimečnosti tohoto záměru přispěje zrestaurované pivovarnické vybavení.

„Spoluzakladatel značky David Weinstein chtěl v Opavě vybudovat ve své době moderní obchodní palác, který by zákazníky lákal širokou nabídkou zboží za přijatelné ceny i estetickým a kultivovaným prostředím. Náš cíl je totožný s jeho vizí,“ říká ředitel společnosti Develon Radim Bajgar.

O veletrhu v Cannes hlavní architekt statutárního města Opavy Zdeněk Bendík ví a je rád, že v něm letos město figuruje. Jeho odbor záměr hlídá z hlediska koncepce, památkové péče, architektury i územního plánu.

„Považuji ho za velmi zdařilou záležitost, která dá svým řešením nový život mrtvé části městského centra. Pro město i jeho obyvatele je vždycky dobré, když jsou staré a opuštěné areály znovu plně funkční,“ říká Bendík.

Stavební práce by měly v areálu začít příští rok a s otevřením centra projekt počítá v březnu 2011.