Dramaturgický plán Slezského divadla na novou sezónu je už dokončený a předložený veřejnosti. Návštěvníky jistě potěší fakt, že v činohře převládají komedie. Už proto, že v současném běžném životě jich diváci zase tak moc nezažívají. Své příznivce si najdou i operní tituly, balet nebo opereta. S čím mohou zájemci o předplatné nebo jednotlivé vstupenky počítat?

Hlučínem rezonuje další skandál.
Výběrové řízení, jaké svět neviděl? Deník získal svědectví o korupci v Hlučíně

Programová nabídka začíná v září činoherní komedií Na flámu, založené na nechtěných setkáních všech aktérů a v říjnu pokračuje známou operou Bohéma, uvedenou ke stoletému výročí úmrtí skladatele Giacoma Pucciniho.

Listopad nabídne činoherní komedii Už je tady zas!, jejíž příběh se přes trefný a často nekorektní humor dostává až do roviny mrazivě aktuální tragikomedie. V prosinci uvede operní soubor svérázně humorný americký muzikál Šumař na střeše a v lednu prozradí činohra v české premiéře návštěvníkům, že Máma umřela dvakrát. Název této vražedně vtipné rodinné komedie však může být po dokončení překladu i změněný.

Únor přivede na opavské jeviště Její pastorkyni, kterou operní soubor nastuduje k oslavě výročí Slezského divadla. Výběr není náhodný, protože tato opera v provedení opavských umělců získala už dříve v Praze hned dvě Libušky, což je nejvyšší ocenění na festivalu Opera Praha.

Lorenz Belgický.
Opavu navštívil princ Lorenz Belgický

Březen bude ve Slezském divadle Lovem na losa. Činoherní komedie je nabitá černým humorem, absurdními situacemi a šokující pointou. Příznivce baletu potěší v dubnu Manon Lescaut jako adaptace díla Vítězslava Nezvala a umožní jim prožívat silné emoce přes tanec.

V květnu zajistí činohra vrcholné dílo sezónní nabídky, kterým bude Macbeth. Tato slavná Shakespearova „prokletá“ skotská hra nepřestává fascinovat herce ani diváky. Sezónu v červnu ukončí operetní Krásná Helena z umělecké dílny Jacquese Offenbacha.

Výborně se osvědčuje též úzká spolupráce divadla se školami a v sezóně tak zavítá do hlediště kolem 14 tisíc dětí. Díky školním představením přicházejí do hlediště i ty děti nebo mládež, která by se do něj bez této možnosti zřejmě nikdy nedostala. „Máme před sebou další a jak doufám normální sezónu. Pohled do historie prozradí, že se z různých civilizací a kultur zachovala kromě svatyní právě divadla. I to naše Slezské už toho hodně přečkalo. Je ostrovem velkých emocí, při kterých se dá na mnohé zapomenout a na jiné zase vzpomenout. V nové sezóně chceme do divadla též vrátit oblíbené Matiné, “ míní ředitel Slezského divadla Petr Kazík.