Autorkou dvou hromadných skladeb pro mladší a starší žactvo je cvičitelka a pedagožka Daniela Kurečková. Na letošní slet připravila skladbu Sokolhraní, která vznikla pro mladší žactvo na komponovanou hudbu Michala Worka.

„Byla to skvělá spolupráce a zkušenost. Jako náčiní jsem zvolila rozkládací kostky, které udělají na ploše efekt a děti si i na seřadišti při čekání měly kde sednout,” uvedla opavská rodačka Kurečková, která se autorkou hromadných skladeb pro všesokolský slet v Edenu stala již počtvrté.

Čtěte také

Při druhé skladbě Fitness ji inspirovaly dívky z týmu cheerleaders, které v rámci opavského Sokola Kurečková vede a vystupuje s nimi na basketbalových zápasech BK Opava. Děti využily při skladě pompony či přenosná bradla. „V této skladbě jsem naopak hledala již hotovou hudbu, která pohyb podtrhne. Jsem ráda, když se děti při nácviku naučí i něco nového, pohybově se někam posunou, a to tady platí,” dodala.

Regionální slety jsou nedílnou a důležitou součástí XVII. všesokolského sletu. Vrcholem bude sletový týden v Praze od 30. června do 5. července 2024, na který z celého Česka přijede až 20 tisíc účastníků.

Rozsáhlou fotogalerii a video ze sletu v Opavě najdete zde