Slavnostní večer ve Španělském sále Pražského hradu se před několika dny nesl v duchu oceňování nejlepších firem a organizací. Své zastoupení zde měla také Opava, kterou reprezentovaly technické služby. Ty získaly ocenění za společenskou odpovědnost s názvem Podnikáme odpovědně za rok 2015.

Je to cesta nikoli cíl

„Zisk tak významného ocenění mě velice potěšil, moc si toho vážím a věřím že to bude pro nás impuls do další práce. Jsme si v naší společnosti vědomi, že účast v těchto soutěžích je jen cesta, nikoli cíl. Cílem je kvalitně, včas a efektivně konat službu veřejnosti, tedy jak našemu zřizovateli, kterým je město Opava, a jejím obyvatelům," řekl provozně-technický náměstek TSO Martin Girášek.

Ten převzal ocenění společně s ředitelem technických služeb Janem Hazuchou.

Radost udělala oceněným také atmosféra na Pražském hradě. „Slavnostní večer ve Španělském sále, na kterém byly ceny předávány a kterého se zúčastnila celá řada osobností politického života, včetně prezidenta republiky, měl opravdu slavnostní atmosféru.

Navíc ji umocnilo také skvělé pěvecké vystoupení Mistra Štefana Margity. Už jen účast na tomto vyhlašování byl skvělý a nezapomenutelný zážitek," dodal Martin Girášek.

Den po slavnostním vyhlášení se uskutečnila konference, kterou pořádala Asociace společenské odpovědnosti. Na ní, v bloku věnovaném pro vítěze soutěže, promluvil Martin Girášek, který popisoval budoucí plány Technických služeb Opava a nepřímo v Praze zviditelňoval nejen Opavu, ale celý region, ve kterém technické služby fungují.

Petr Večeřa