V období letních prázdnin jsou práce na silnicích slezské metropole v plném proudu. Což s sebou ale přináší omezení provozu a řidiči se tak musejí připravit na možné komplikace a zdržení.

Kdo chtěl ve čtvrtek projet po ulici Hobzíkově, měl smůlu. Silnice byla v obou směrech uzavřena. „Probíhá zde celková oprava povrchu vozovky. Vše se ale stihne během jednoho dne, takže uzávěrka se týká pouze pátku, poté bude Hobzíkova už opět bez omezení průjezdná,“ vysvětlil vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací odboru dopravy opavského magistrátu Rudolf Klein.

Přibližně za dva týdny zde pak bude probíhat ještě instalace vodorovného dopravního značení.

Stejné uzávěrky se budou letos týkat ještě dalších ulic. „Opravovat se bude silnice na Šeděnkově v úseku od ulic Krnovské po Prokopa Holého a poté ještě ulice Vaníčkova. Nový povrch měl být letos položen také na Kolofíkově nábřeží v úseku od Fügnerovy po Ratibořskou. Realizace ale byla přesunuta až na příští rok,“ pokračoval.

V přípravě je rovněž i oprava silnice na Krnovské, a to od ulice Kasárenské, kolem magistrátu až po společnost Hageman. Rekonstrukce ale nejspíše letos ještě nezačne.

Se zdržením museli počítat řidiči, kteří v minulých týdnech projížděli ulicí Vančurovou. Mezi ulicemi Jasmínová a Šeříková zde byl rozkopán jeden pruh komunikace kvůli pokládce plynového potrubí. Provoz byl řízen kyvadlově. Nyní se stavební ruch posune jen o několik metrů níže, směrem k železničnímu přejezdu.

„Bude to stejné jako v prvním případě, provoz tady bude v jednom směru řídit semafor,“ doplnil Rudolf Klein.