Rozkopaný jeden pruh komunikace a kyvadlově řízený provoz. Taková je momentální situace ve „Vančurce“. Před semafory se mnohdy tvoří dlouhé fronty a zdržení činí několik minut.

Plynové potrubí už je položeno a odbor dopravy opavského magistrátu řešil, zda je zde světelná signalizace nutná. V době, kdy se na stavbě nepracuje, by mohly být semafory vypnuty a auta by projížděla obousměrně v jednom zúženém pruhu.

Stavební ruch v této ulici každopádně bude ještě několik dní pokračovat, přičemž nejpozději v příštím týdnu by se provoz ve Vančurově ulici měl vrátit do normálu.

Na území Opavy na řidiče číhají i další dopravní nepříjemnosti. Například v kylešovických ulicích Staňkova, Mařákova, Holečkova a Rybníky se místní sice dočkali oprav tamních komunikací, avšak provoz kvůli nim bude omezen až do 10. září letošního roku.

S komplikacemi se počítá také v Olomoucké ulici, a sice v úseku mezi křižovatkami s Husovou a Sušilovou ulicí, kde od 17. července až do konce září bude pracovat na rekonstrukci plynovodu. Omezení provozu se už nyní dotýká Hobzíkovy ulice, v nejbližších dnech pak čeká třeba Kolofíkovo nábřeží, Husovu anebo i Šeděnkovu ulici.