V klání uspěly, vyhrály a získaly zmíněných patnáct tisíc. „Smyslem soutěže bylo dělat dobré skutky, podělit se o ně s ostatními a tím je motivovat, aby sami dobré skutky dělali. Námi vybrané peníze jsme původně chtěly využít na vybavení našeho gymnázia. V době koronavirové pandemie jsme se rozhodly, že je použijeme na něco smysluplnějšího, a proto jsme je věnovaly ARO Slezské nemocnice v Opavě,“ přibližuje členka vítězného týmu Ivana Varyšová.

Věnované peníze přidá ARO k dalším finančním prostředkům. „Pořízen by za ně měl být speciální přístroj určený k trvalé kontrole tlaku v balónku kanyly zavedené v dýchacích cestách těch pacientů, u nichž došlo k poruše dýchání z jakékoli příčiny,“ říká mluvčí nemocnice Jiří Krušina a vzápětí ještě dodává: „Vedení nemocnice děkuje týmu Slezského gymnázia, jehož členy jsou: Ivana Varyšová, Adéla Jarošová, Kristýna Mellarová, Martina Rybková, Barbora Řeháčková, Aneta Housovská, Vanda Vontrobová, Markéta Kalvarová, Kateřina Balušková, Eliška Celtová a Michaela Evjáková.“

Slova díků znějí také z úst ředitele opavské nemocnice Karla Sieberta. „Občas můžeme slyšet, že ti dnešní mladí nejsou, co bývali dříve. Nikdy jsem tuto paušalizaci neměl rád. Studentky Slezského gymnázia, které navíc v rámci školního projektu spolupracují s mateřskou školou Eliška, kde pomáhají dětem se zdravotním postižením, jsou jasným důkazem toho, že se mladí lidé zapojují do občanského a společenského života. Moc studentkám a jejich paní učitelce Kamile Tkáčové děkuji za krásné gesto a věřím, že v klidnějších časech všechny členy týmu přivítám na půdě naší nemocnice,“ sdělil Karel Siebert.