Opoziční zastupitelé ale chtějí více informací.

„Projekt má podporu napříč spektrem, nejsou mi ale známy bližší specifikace zadání. Je rozdíl mít bazén se spoustou atrakcí, což může klidně znamenat miliardu, nebo skromnější plavecké dráhy. Územní rozhodnutí je zásadní posun a pojďme v širší diskusi nalézt, co Opava potřebuje.

My návrh podpoříme, nechceme ale nic důležitého přeskočit," prohlásil Marek Veselý (ODS).

Opavský primátor Radim Křupala (ČSSD) se dle jeho slov spolupráci nebrání. „Diskusi s opozicí se nebráníme. Momentálně je situace taková, že vznikla pracovní skupina, kterou vedu, a jejím členy jsou představitelé příslušných odborů," řekl Radim Křupala s tím, že oproti plánům, se kterými město pracovalo před lety, ze záměru zmizela posilovna, restaurace a celá stavba přišla o jedno patro.

Nedostatek informací má i urbanistická komise. „Jsme poměrně často oslovováni ze strany veřejnosti. Členové urbanistické komise by se proto měli se stavem projektu seznámit," uvedl její předseda Petr Mlýnek (Starostové).

Ostatní kluby by se měly více zapojit i do diskuse ohledně Crestylu a Slezanky.

Primátor před zastupiteli shrnul aktuální stav jednání a konstatoval, že se v tomto volebním období vedení města blíží k nejsložitějšímu rozhodnutí. „Jsem pro to přizvat ostatní kluby a pokusit se nalézt shodu. Překvapuje mě, jak lidé o současném stavu projektu málo vědí. Proto bych rád inicioval další veřejné diskuse," řekl Libor Witassek (Změna).

Souběžně s jednáním mezi zástupci města a společnosti Crestyl bude pokračovat podpisová akce spolků Za Opavu a Bludný kámen, který si klade za cíl iniciovat referendum o budoucnosti prostranství za Slezankou.

„Rozhodli jsme se pokračovat ve sběru podpisů pod návrh referenda, které by se mohlo uskutečnit samostatně v jiném pozdějším termínu. Aktivity obou spolků včetně vydání Slezankovin a podpisové akce přinesly veřejnosti potřebné informace o celé problematice, seznámily ji s názory odborníků," řekl Martin Klimeš z Bludného kamene.