„Na ty relevantní se budeme snažit odpovědět,“ dodal Ondřej Synek. Do měsíce by pak mělo proběhnout setkání s vedením města a zástupci vybraných odborů. „A pak záleží na městu, respektive jeho vedení, jak s tím naloží,“ dodal architekt.

Nesouhlas s navrhovanou podobou projektu vyslovil v rozpravě Vladimír Javorský (KSČM). „Nezlobte se, nechápu, proč jsme pozemek kupovali zpátky?“ ptal se zastupitel. Podle jeho slov z různých setkání s architekty vyrozuměl, že se má zachovat větší část parku, ale výsledná podoba projektu tomu neodpovídá.

„My jsme tam vytvořili sídliště, které nevím kdo bude stavět. Buďme rádi za zelené plochy v centru města,“ uvedl Vladimír Javorský s tím, že má obavu o to, že se nájemci navrhovaných restaurací a kaváren nebudou hledat snadno.

Jako tržnice by stačila ta, která funguje na Dolním náměstí. „Mne to značně zklamalo,“ uvedl Javorský a jeho vystoupení sklidilo potlesk v sále.

Jeho slovům oponoval Ondřej Synek. „Náš úkol byl především podpořit živé centrum Opavy. Život přinášejí do centra především lidé,“ oponoval Ondřej Synek. Obhajoval výslednou Vizi za Slezanku jako kombinaci všech různých postojů a názorů, které architekti během své práce od občanů vyslechli.

„Chtěli jsme hlavně zbavit blok pachuti, která v něm je. Zbavit ho vzpomínky na válku,“ dodal Ondřej Synek.

Plánovaná výstavba prý rozhodně nebude sídlištěm. Navrhovaná tržnice je podle něj velký, volný a zastřešený prostor, který se dá využívat i jako místo pro kulturní akce. „Mně osobně se ten koncept líbí. Přimlouvám se za to, aby se o připomínkách občanů diskutovalo. Ne v uzavřených kroužcích, ale třeba i na zastupitelstvu,“ uvedla Hana Brňáková (Opavané-Nezávislí občané a Piráti).

Podle ní je důležité se o projektu bavit po vypořádání všech připomínek. „Důležité je, aby byla nalezena shoda napříč politickým spektrem se zohledněním všech důležitých připomínek občanů,“ dodala Hana Brňáková.