"Informace o události v jedné z opavských firem byla krajským operátorům ohlášena v pondělí 6. listopadu krátce před desátou hodinou. První záchranáři byli u postiženého během pěti minut od převzetí výzvy k zásahu. Do záchrany se následně zapojila také posádka vrtulníku LZS Ostrava," uvedl mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Pětatřicetiletý muž spadl podle jeho slov do kádě s horkým louhem, utrpěl přitom vážné popáleniny a poleptání na přibližně padesáti procentech tělního povrchu.

Ilustrační foto.
Opavský úřad je znovu na stupni vítězů, uspěl v soutěži přívětivosti

"Prvotní lékařské vyšetření ukázalo na zasažení krku, hrudníku, břicha, zad i končetin, stav se jevil jako život ohrožující. Posádky provedly krytí poraněných ploch, podaly léky a uvedly pacienta do umělého spánku. Nutná byla intubace dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci," dodal Humpl.

Vzhledem k potřebě vysoce specializované péče a nemožnosti přijetí postiženého v ostravském popáleninovém centru, byli k misi povoláni letečtí záchranáři, kteří zajistili jeho rychlý transport a předání ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně.