„Základní škola Otická je v havarijním stavu. Okna vypadávají na děti," uvedl zastupitel Marek Veselý (ODS) a navrhl vyčlenit celkem 18 miliónů korun na výměnu oken ve škole.

Pozměňující návrh ale zastupitelé neschválili. Přitom havarijní stav školních oken i scházející zateplení potvrdil i její ředitel Jiří Kupčík. „Jsme neustále odsouváni. Původně jsme byli zařazeni do plánu rekonstrukcí v roce 2009. Některá okna už jsou zatlučená, aby nevypadla na děti. Jsme poslední velká škola v Opavě, která není zateplená a nemá nová okna," upřesnil Kupčík.

Že je celkově škol čekajících na rekonstrukci mnohem více, připomněla vedoucí odboru školství Magistrátu města Opavy Andrea Štenclová. „Škol, které mají uvedené problémy, je mnohem více, například ZŠ Vrchní, ZŠ Mírová, ZŠ Ochranova a ZŠ Pekařská," upřesnila Andrea Štenclová.

Dále pak dodala, že z mateřských škol si žádají rekonstrukci MŠ Krnovská, MŠ Na Pastvisku, MŠ Milostovice a další. Podle vedoucí odboru rozvoje města a strategického plánování Martiny Heisigové oprava na Otické skutečně v plánu na příští rok není.

„Tento projekt bude doporučen k realizaci v návaznosti na výsledek žádosti o dotaci v rámci výzvy č. 47 IROP, jejíž součástí je mimo jiné nástavba na ZŠ Otická tak, aby případné stavební práce, proběhly v roce 2018 v rámci jedné akce," upřesnila Heisigová s tím, že výsledek zmiňované výzvy by měl být znám v polovině roku 2017.

Milan Freiberg