„Zdražení jsem pocítil, ale jezdit budu stejně. Rozhodně neuvažuji o tom, že bych spíše využíval městské hromadné dopravy,“ řekl osmadvacetiletý Daniel Holeš z Opavy.

„MHD je v Opavě tak drahá, že je už skoro jedno, jestli pojedu z města třeba do Kylešovic autem, nebo trolejbusem,“ dodal. Také jednatřicetiletý Opavan Petr Rychtář se nechal slyšet, že nehledě na ceny bude jezdit pořád stejně.

Zdražení pak zaregistrovala i Denisa Michalisková. „Není to však pro mě důvod, abych jezdila méně autem. Navíc MHD bych toho moc nestihla,“ podotkla. Ani dvaadvacetiletý Pavel Kania s navýšením cen pohonných hmot nepočítal. „Opravdu mě to překvapilo, ale přesto budu muset jezdit pořád stejně,“ uvedl a se smíchem dodal: „Holt si nedám dva rohlíky ke svačině, ale už jen jeden.“

A jaké byly aktuální ceny benzinu Natural 95 a nafty na jednotlivých čerpacích stanicích, které naše redakce oslovila, včera krátce před uzávěrkou tohoto vydání?

Nejlevnější benzin i naftu jste mohli tankovat na čerpací stanici při hypermarketu Globus na Těšínské ulici v Opavě. Litr benzinu zde včera stál 31,30, nafta 33,60 koruny. Uvedla to zaměstnankyně benzinky Jana Najsrová. To, že by řidiči v souvislosti s nárůstem cen tankovali méně, zde podle jejích slov nezaznamenali.

Podobná slova pak zazněla i z úst vedoucího Benziny na Hradecké ulici v Opavě. „Nezaznamenali jsme, že by lidé tankovali méně,“ řekl. Podle něj jízdu v autě ovlivňuje více počasí než cena benzinu nebo nafty. Natural 95 měli na této benzincevčera za 32,50, litr nafty za 34,40 koruny.

Úbytek řidičů pak nepozoruje ani Dušan Hrbáč, který pracuje na čerpací stanici Slovnaft v Hradci nad Moravicí. „Ani bych neřekl, že lidé jezdí méně,“ sdělil Dušan Hrbáč. Benzin zde měli za 32,20, naftu za 34,40 Kč.

O pár haléřů dráž byste pak natankovali v Březové na čerpací stanici Q-OIL. „Litr benzinu stojí 32,30, nafta 34,70,“ řekla redakci tamní obsluha Karolína Vrbatová.

(ans, mn)