Proti jeho plánovanému sousedství obyvatelé okolních domů už dříve marně protestovali. „Výstavba bude probíhat v souladu s vypracovanou hlukovou studií, tedy s takovými technickými parametry, aby splnily požadované nároky,“ ujišťuje mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

Z redakčního webu je zřejmé, že příchod Lidlu netěší ani další obyvatele města i okolí. Jeden z čtenářů míní, že Opava potřebuje především prodej a výrobu kvalitních potravin a v tomto směru dodává, že by některé výrobce nejraději umlátil heverem.

Další by místo Lidlu a jiných potravinových marketů uvítal Hornbach jako konkurenci OBI. „Proč se my, normální smrtelníci, musíme dohadovat s památkovým úřadem o každičkém detailu při výměně oken, když vedle nás někdo může postavit takovou zrůdu?“ ptá se čtenář Jan.

Jiný diskutér upozorňuje na to, že Lidl je v Česku pověstný svým uměním prodávat nejlevnější uzeniny s nulovým obsahem masa, nejlevnější mléčné výrobky s nulovým obsahem mléka a třeba nejlevnější čokolády s nulovým obsahem kakaa.

„Taky je pověstný tím, že pokud mu radnice nepovolí kácet všechny stromy široko daleko, které by stínily na jeho reklamní poutače, pak tyto stromy tak nějak samy brzy uschnou a spadnou, případně je pořeže neznámý pachatel.

Děsím se ošklivého hangáru v těsném sousedství kvalitní architektury přelomu 19. a 20. století. To by v Německu, Rakousku, ale třeba ani v Praze určitě nikdo nedovolil. Jen v Opavě nutně potřebujeme tenhle šunt za každou cenu. Což takhle vybudovat třetí Lidl na místě dnešní Slezanky?,“ ironizuje čtenář Pavel.

„A čtvrtý na místě bývalé městské tržnice, nyní ostudě tohoto zastupitelstva,“ doplňuje ho čtenář Rosťa.

„Stromy, které budou skáceny, jsou z nejkratší třetí řady. Dvě delší současné řady původních stromů u cesty zůstanou stát a oddělí prodejnu od domovní zástavby. Za pokácenou třetí řadu musí investor vysadit zhruba deset nových stromů - čtyři na parkovišti a několik dalších nad ním,“ tvrdí magistrátní mluvčí Šindler.

Skeptický je i čtenář z Hlučínska. „Tak Lidl zrovna němusim, bo mi silně připomina komančsku samošku a to včetně ochoty personalu. Byl sem tam asi enem třikrat, to mě tam nasilim roba zatahnula a stejně po zbožu, kere chtěla, tam zbyla enem obrovska hromada kartonovych krabic, kere se nigdo neobtěžoval uklizat.

Ale je fakt, že tam většinu maju dostatek parkovacich mist,“ vzpomíná nespokojený zákazník.

Opavanka Jarka další Lidl vítá. „Bydlím na Englišově ulici a v okolí žádnou pořádnou prodejnu s potravinami nemám. Sestra bydlí na Hlavní ulici v Kylešovicích a též si stěžuje, že v Kylešovicích není žádný market. Nyní mi bude asi závidět,“ těší se budoucí zákaznice.