Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opavané, dopravních obchvatů města se nejspíš dočkáte

Opava – Když se koncem loňského roku otevřela spojka S1, zprovoznila se první etapa severního dopravního obchvatu. Pro Opavu je nyní klíčová i stavba východní a západní části tohoto severního obchvatu. A samozřejmě i obchvat jižní.

16.2.2010
SDÍLEJ:

Severní obchvatFoto: repro

Severní obchvat: výkupy pozemků budou dokončeny

„Na východní část, vedoucí od hypermarketu Kaufland po Stříbrné jezero, je vydáno územní rozhodnutí a v letošním roce budou dokončeny výkupy pozemků. Předpokládáme, že následně budou vydávána stavební povolení,“ informuje tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57 Martin Dostál.

Náklady jsou vyčísleny na 1,03 miliardy korun. Loni v říjnu byl Ministerstvem dopravy ČR schválen investiční záměr na západní část severního obchvatu města Opavy, který má vést od Stříbrného jezera po komunikaci I/57 ve směru na Krnov.

„Město letos ze svého rozpočtu uvolní 2,5 mil. korun na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí,“ říká tajemník Dostál.

Jižní obchvat: stavět se začne letos

Letos bude zahájena rovněž výstavba jižního obchvatu města, který propojí ulice Hradeckou a Těšínskou. Jeho délka bude 4,8 kilometru a na trase bude postaveno i několik mostů, například přes řeku Moravici nebo přes železniční trať do Hradce nad Moravicí.

„Předpokládané náklady jsou vyčísleny na 586 milionů korun a dokončení je plánováno v roce 2012. Teď probíhá výběr zhotovitele stavby,“ konstatuje Dostál. Jižní obchvat Opavy je spolufinancován Evropskou unií, město letos z rozpočtu uvolnilo dva miliony korun na dokumentaci pro územní rozhodnutí na další etapu tohoto obchvatu v úseku Hradecká - Olomoucká.

Na obchvaty čekají také některé obce

Sdružení pro výstavbu komunikace 1/11 a 1/57 už v roce 2008 dokončilo a předložilo Ministerstvu dopravy ČR investiční záměr na obchvat obce Brumovice, část Skrochovice. V říjnu loňského roku byl tento záměr projednán a podmíněně schválen s tím, že dojde k upravení předpokládaného termínu zahájení stavby.

V roce 2009 byl dokončen také investiční záměr obchvatu Města Albrechtice na komunikaci I/57 a letos bude tento záměr předložen k projednávání. Oba investiční záměry byly spolufinancovány z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Ještě letos bychom chtěli vyřešit i další palčivé problémy, týkající se zejména dopravní situace v Komárově a v Nových Sedlicích,“ dodává Dostál.

Autor: Jitka Hrušková

16.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení