Diskuse na našem webu běží od tohoto úterý, kdy jsme zveřejnili šest návrhů na přeměnu budovy Slezanky. Reakce lidí na sebe nenechala dlouho čekat.

Někteří naši čtenáři návrhy ostře kritizují, jiní si z nich dělají legraci. Oba tábory však mají společné jedno: jsou na jedné straně barikády proti opavské radnici.

Návrhy na Slezanku můžeme odmítnout, tvrdí vedení radnice

V následujícím dotazu se ptá čtenářka na další možnosti budoucí podoby Horního náměstí v Opavě.

„Viděla jsem návrhy budoucí podoby Horního náměstí v Opavě. Myslím si stejně jako řada dalších lidí, že použitelný není ani jeden z návrhů. Například já bych tam uvítala nějaký park s klidovou zónou. Chci se tedy zeptat, jestli město nechá vypracovat návrhy u nějaké jiné firmy?“ ptá se čtenářka.

Na její dotaz odpovídá tiskový mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

„Předložené architektonické návrhy jsou součástí nabídky, kterou město může v konečné fázi přijmout či odmítnout. Město se rozhodne poté, co skončí veřejné hlasování a obdrží od architektonické komise finální verdikt.

Pokud by město nabídku odmítlo, proběhla by v budoucnu další architektonická soutěž,“ uvedl Šindler s tím, že je dobře, že se lidé o soutěž zajímají a chodí do Městského informačního centra v Opavě hlasovat.

„Všichni mají možnost napsat své mínění na hlasovací lístky a dát svůj názor najevo komisi i městu. Rád bych ale ještě dodal, že nejde o návrhy, které by vypracovala jedna firma, jak je možná nešťastně v otázce uvedeno, ale o návrhy zpracované šesti různými architektonickými kancelářemi.

Tyto návrhy pak byly městu nabídnuty formou architektonické soutěže,“ doplnil Šindler.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz, nebo veronika.schindlerova@denik.cz.