Při úpravách silnice v souvislosti se stavbou Lidlu zde došlo k nešťastné úpravě tak, že v době dešťů se zde vytváří veliká a hluboká louže. Ta dosahuje délky až šesti metrů a hloubky okolo osmi centimetrů. Přejít přechod je tak prakticky nemožné.

Stížnost Milana Neděly není jediná ani u nás, ani na oddělení správy dopravy a pozemních komunikací opavského magistrátu. I když stavba a komunikace v Olomoucké ulici není v majetku města, úředníci opavského magistrátu se podle svého tvrzení snaží zajistit nápravu.

„Také nám si lidé na špatnou práci stěžují. Kontaktovali jsme proto majitele komunikace, tedy krajský úřad a bylo nám z jeho strany přislíbeno řešení problému. Dostal jsem informaci, že by se o nápravu mělo postarat Ředitelství silnic a dálnic ve spolupráci se stavbyvedoucím hypermarketu Lidl“ řekl k problému Rudolf Klein, vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací.

Kdy to ale přesně bude, sám prý netuší. V každém případě slíbil, že věc bude sledovat a připomínat. Konkrétní řešení podle Kleina spočívá ve vyspádování tzv. dvojřadku. Tento zásah by měl problém s louží odstranit.