Princip je jednoduchý. Člověk dostane od státu třicetitisícový příspěvek na koupi nového auta ve chvíli, kdy do šrotu odevzdá staré, minimálně desetileté auto, kterého je majitelem minimálně dva roky.

Tato praxe by se měla rozjet na podzim. Co si o tom ale myslí někteří Opavané? Využijí tuto nabídku? Posadili jsme se ke stolu v jedné z opavských restaurací a dali se do řeči.

„Je to výsměch. Nové slušné auto stojí minimálně tři sta tisíc a oni mi dají desetinu? Raději nechám dojezdit favorita do technické, a pak se rozhlédnu po bazarech,“ řekl Miroslav Pulkert, bydlící na Krnovské ulici.

Ani jeho známý není touto nabídkou nadšený. „Četl jsem to včera, ale nikde není napsané nic konkrétního. Zatím jen, že to bude. Také psali, že je to nejméně ze všech evropských států. To je tedy pomoc! Prostě vládní klasika,“ míní Josef Nováček i přes to, že ve své garáži má půl roku starou fabii.

Jako pomoc k novému autu to nevidí ani třetí muž u stolu. „Nové auto bych si stejně nekoupil. Podle mne je to investice k ničemu. Snad pro podnikatele nebo firmy se to vyplatí. Já věřím, že není nad dobré ojeté auto,“ soudí Oldřich Hrubec. Sám jezdí čtyřletým fordem.

Co si o tom myslíte vy? Využili byste nabídku šrotovného? Diskutujte pod článkem.