„Chtěla bych se zeptat, co má město v plánu s Dukelskými kasárnami. Je to vcelku rozsáhlý objekt, takže by se dal vhodně použít třeba jako bytový komplex vzhledem k tomu, že je i v dobré lokalitě. Neuvažuje město o něčem podobném? Vím, že to v jiném městě takhle vyřešili.“

Na její dotaz odpovídá tisková mluvčí Hlásky Lada Dobrovolná: „Vedení města se otázkou využití areálu bývalých Dukelských kasáren již několik měsíců intenzivně zabývá. Zvažují se pečlivě všechny reálné možnosti, hledá se skutečně co nejoptimálnější varianta využití objektu, rozebírají se klady a negativa jeho případné rekonstrukce objektu či eventuálně prodeje.

Představitelé města oslovují a jednají s potenciálními investory a zájemci o tento objekt. Zatím však nepadlo žádné výsledné stanovisko.“

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: martin.kus@denik.cz, nebo tomas.pustka@denik.cz.

Glosa: Jak Hláska pečlivě zvažuje

Pouliční prodejci, vyhláška omezení požívání alkoholu na veřejnosti, Slezanka a teď už i Dukelská kasárna. To jsou záležitosti, které město už delší dobu projednává a pečlivě zvažuje, co s nimi bude dál. Otázkou je, jak takové zvažování vypadá a jak může dlouho trvat.

Ono je sice úctyhodné, že tyto problémy opavští radní neopomíjejí, prozatím však o nich pouze mluví. Pouliční prodejci chodí vesele Opavou dál, opilci vyřvávají a ruší spaní všem místním obyvatelům. Žádným divem by nebylo, kdyby se Slezanka stala dalším důvodem, proč se městu bude říkat malá Hanoj.

A Dukelská kasárna? Kdo ví, jestli se vůbec rozhodnutí opavské radnice dočkají, než pomalu zchátrají. Nebo by mohli do nich nahnat všechny pouliční a vietnamské prodejce, vymezit zde prostory pro pijáky a zabít tím hejno much jednou ranou.

Ale hlavně nic neuspěchat! Předtím to samozřejmě musí všechno pečlivě zvážit.