Za nájem prý platí přes šest tisíc korun a ve svém oficiálním civilním zaměstnání vydělává jako prodavačka necelých osm. Prostituce prý tedy nebyla její volba, ale jediná možnost, jak se uživit.

Samotná „prostitutka“ působí kupodivu ostýchavě. Tiché brunetce je na první pohled něco přes čtyřicet a je… řekněme korpulentní. O klienty přesto podle svých slov nemá nouzi. „Chodí ke mně dvakrát až čtyřikrát týdně,“ přiznává žena, na jejíž žádost vystupuje v článku pod pseudonymem Leona.

O svém životě byla ochotná s naší redakcí hovořit až mezi třetí a pátou hodinou ranní, jak sama říká, „mimo špičku“. „Známí by mě asi odsoudili, kdyby se to dozvěděli, ale co mám dělat? Normální práce mě neuživí, tak prodávám tělo. Kromě toho mám sex ráda. A kdo ne?“ ušklíbá se Leona.

Klientelu údajně tvoří muži všech věkových kategorií, od teenagerů po důstojné penzisty, a rozmanitých profesí. „Jeden ze známých opavských politiků u mě býval skoro pořád,“ šokuje Leona svým prohlášením.

O zdraví se prý její noční návštěvy bát nemusí, protože se nechává pravidelně kontrolovat u lékaře. Jak to ale funguje u jiných profesionálek, je otázka. Sexuální pracovnice si na infekčním oddělení Slezské nemocnice svůj zdravotní stav neověřují. Pokud snad některé přijdou, rozhodně se svou profesí lékařům nechlubí.

„Pravidelně k nám tyto ženy na žádné kontroly určitě nedocházejí. Občas se objeví jen nějaký zoufalec, který si není jistý, jestli náhodou někde něco nechytil,“ konstatuje primář Petr Kümpel s úsměvem.

Jak se ukázalo, zjistit, zda Leona neprovozuje svou činnost v rozporu se zákony, je tvrdý oříšek. Na jednoduchou otázku, jak je to s legálností prostituce v České republice, nebyla schopna odpovědět opavská policie ani ostravská kriminálka. Na krajském zastupitelství v Ostravě pro změnu nebyl údajně právě nikdo kompetentní, kdo by na tuto otázku mohl reagovat.

Až okresní státní zástupce z Opavy František Psotka se k věci uměl vyjádřit. „Pokud vím, tak zákon toto nijak neřeší. Je to latentní pracovní činnost, protože kdyby ji ty ženy hlásily, musely by z toho platit daně,“ směje se.

Více se o Leoně dočtete v některém z dalších vydání Opavského a hlučínského Deníku.