„Majitel včelstva z Dolních Životic byl informován a pro včely si ihned přijel,“ zmínila mluvčí opavské městské policie Pavla Losertová s tím, že bezpečnost kolemjdoucích občanů při odchytu včelstva zajišťovala hlídka městských strážníků.

Ta se podle slov Pavly Losertové na místě zdržela téměř dvě hodiny. „Je to letos první případ,“ uvedla mluvčí a dodala, že na podnět operačního střediska hasičů jeli policisté na místo ověřit, jestli se hlášení zakládá na pravdě.

Jak potvrdil komisař Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje územního odboru Opava Miroslav Svoboda, u tohoto případu nezasahovali, nicméně s nástupem sezony je výjezdů za takovýmto účelem hodně.

„Pokud někdo na operační středisko nahlásí výskyt nebezpečného hmyzu, který bezprostředně ohrožuje lidi na zdraví nebo životě, vyjede tam jednotka, která je vybavena jej zlikvidovat,“ vysvětluje Miroslav Svoboda a dodává: „Pokud se jedná o roj včel, zavolají se včelaři, kteří vyhodnotí situaci a roj odeberou.“

„Vyjíždíme v případech, pokud se opravdu jedná o bezprostřední ohrožení. Rozhoduje o tom operační důstojník, který vyhodnocuje situaci,“ uvedl Miroslav Svoboda a doplnil, že pokud se nejedná přímo o roj, existují dnes již nejrůznější přípravky k likvidaci nežádoucího hmyzu.