Jak redakci popsal jeden ze čtenářů, jedná se o úsek od Základní školy Boženy Němcové po ulici Příkrou. Stav chodníku nutí podle něj chodce používat přilehlou frekventovanou vozovku.

„Chybějící, uvolněné a rozbité dlaždice volají spoustu let po opravě a zajištění bezpečného provozu. Zajímalo by mě, proč v některých méně frekventovaných městských částech rekonstrukce proběhly i několikrát a tady ani jednou,“ zdůrazňuje čtenář, který se představil jako Adamec.

„Chodník, na který se ptáte, byl už zařazen do širšího investičního plánu a jsou k němu vypracovány některé potřebné dokumentace. Odbor majetku právě tento měsíc svolává jednání, na kterém se bude o opravě jednat. Město předpokládá, že potřebné rekonstrukce budou postupně probíhat v celé lokalitě,“ vysvětluje Šindler a dodává, že Moravskoslezský kraj by měl snad již brzy zahájit rekonstrukci další části ulice Bílovecká.

„Dále by se měla opravit ulice Boženy Němcové a Gudrichova. Tyto akce jsou navzájem propojeny, neboť souvisí s vytvořením sítě náhradní dopravy,“ upřesnil.