Fotografie těchto zajímavých plyšáků neunikly pozornosti oddělení fundraisingu Charity České republiky v Praze. Roztomilý kamzík je zaujal a zrovna hledali zhotovitele plyšové figurky beránka Daránka.

S žádostí o jeho zhotovení proto zkontaktovali opavské charitní chráněné dílny. „Dostaly se k nám krásné zprávy o plyšových kamzících z šikovných rukou Vaší chráněné dílny. Beránek Daránek určitě potěší nejenom děti, ale i naše ambasadory a dárce,“ napsala do Opavy fundraiserka Charity ČR Veronika Špirková.

close Beránci Daránci se rozbíhají z Opavy po republice. info Zdroj: se svolením Charity Opava zoom_in Beránci Daránci se rozbíhají z Opavy po republice.

Navrhnout a podle zadání Daránka vyrobit zvládli pracovníci v dílnách velmi rychle. Protože se v Praze líbil stejně jako jeho předchůdce kamzík, putují beránci teď už po celé republice ke všem, kteří se do prospěšné sbírky s tímto jménem zapojí.

Daránek je dobročinná celocharitní kampaň na pomoc potřebným dětem. Charita ČR ji poprvé vyhlásila v roce 2021 u příležitosti Mezinárodního dne dětí. Cílem bylo oslovit dárce, sympatizující s těmito dětmi v problémech. Beránek dostal jméno Daránek podle darů, které umožní dětem příznivý start do života. Sbírka má právě za sebou čtvrtý ročník a letos probíhala od května do konce června. Výtěžek bude opět určený pro zařízení, služby a projekty, pomáhající dětem v nouzi. Tedy pro azylové domy, nízkoprahová denní centra, volnočasové aktivity dětí a mládeže i na adresnou podporu konkrétních dětí nebo rodin s dětmi.