Pokrok zastavit nelze a Slezská nemocnice chystá pro pacienty další novinky, které bude postupně realizovat. Jejím cílem je přejít do roku 2018 v rámci „bezpapírové nemocnice" na kompletní elektronizaci.

„Program sice levný není, ale v důsledku se vyplatí," míní ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Pro ekologizaci pavilonů byly už zhotoveny rozvody tepla a pokračovat bude výměna oken v pavilonech, která umožní úsporná opatření v energii. Staré pavilony mají okna, která už dobře nepřiléhají, a novými, dokonale těsnícími, přestane teplo z budov unikat bez užitku do ovzduší.

Modernizace Slezské nemocnice bude pokračovat i další výstavbou, kterou ocení především hospitalizovaní.

„Cením si toho, že Slezská nemocnice přes složitou situaci ve zdravotnictví několik let za sebou hospodaří s kladným výsledkem, investuje do nových přístrojů i odborného rozvoje zdravotnického personálu. Rádi jí i letos přispějeme z krajského rozpočtu 59,35 milionu korun na další investice a budeme se podílet na dalších akcích, financovaných z evropských fondů," ujišťuje zdravotníky i Opavany moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (za ANO).

Peníze z krajského rozpočtu by měly jít na stavební úpravy pavilonu H, v jehož východní části by měla vzniknout lůžková oddělení následné péče, a na stavební úpravy bývalého interního pavilonu L a zejména na výstavbu nadzemních koridorů.

Tyto koridory budou spojovat všechny pavilony v areálu Slezské nemocnice a zajistí převážení pacientů mezi odděleními na jednotlivá vyšetření v suchu a v teple. V současné době jsou pacienti přepravováni z pavilonu do pavilonu za každého počasí venkovními cestami, což jejich zdravotnímu stavu neprospívá.

V první fázi budou těmito „krčky" spojeny pavilony V, N a S, podle možností i G. Zbylé pavilony budou propojeny ve druhé fázi. „Projektovou dokumentaci už provádíme a ve druhém pololetí letošního roku zadáme výběrové řízení na dodavatele. Do konce roku by měly být zahájeny stavební práce," konstatuje Ladislav Václavec.