Na radiologickém oddělení Slezské nemocnice byl včera slavnostně uveden do provozu dokonale moderní digitální mamograf. Ženám umožní rychlejší vyšetření a nemocnici ušetří náklady na rentgenové snímky.

Nahradil dosloužilý přístroj, který po osmi letech provozu definitivně odmítl fungovat. „Neopravitelná porucha nás donutila hledat náhradu, odpovídající současným nárokům na zdravotní péči. Rada Moravskoslezského kraje poskytla k nákupu tohoto přístroje dotaci ve výši 15 milionů korun,“ konstatoval ředitel nemocnice a současně i primář radiologického oddělení Milan Cvek.

Zájemkyně o vyšetření ujistil, že stupeň jeho záření nebude vyšší než u původního přístroje a v některých ohledech bude i nižší. Nový mamograf je krásným dárkem pro zhruba 50 000 žen ze spádové oblasti Slezské nemocnice.

Opavský primátor a krajský radní Zbyněk Stanjura uvedl, že vybavování nemocnic špičkovou zdravotnickou technikou patří k prioritám Moravskoslezského kraje. Digitální mamograf, který dostala opavská nemocnice, je teprve druhý v kraji. Až dosud ho měla pouze nemocnice v Karviné.

„Do Slezské nemocnice poputují letos desítky milionů korun. Budou určeny na rekonstrukci očního oddělení a na projektovou přípravu výstavby interny. Opavská nemocnice bude mít od zřizovatele špičkové přístroje a záleží jen na jejím vedení, aby měla i špičkové lékaře a zdravotní personál,“ řekl primátor Stanjura.