„Již v minulosti jsme se ve spolupráci s Nadací Kapka naděje podíleli na organizaci akcí, které přinesly prospěch dětskému oddělení Slezské nemocnice v Opavě, a to v podobě zkvalitnění jeho provozního zázemí, a znamenaly i výrazné mediální zviditelnění těch, kdo na nich jakýmkoliv způsobem participovali.

I letos chceme dětskému oddělení Slezské nemocnice pomoci – tentokrát ovšem výhradně vlastními silami,“ uvedl kvestor Slezské univerzity a hlavní pořadatel nočního bruslení Jaroslav Kania. Na začátku srpna tak byla spuštěna veřejná sbírka Opavsko svým dětem.

Ukončena bude v sobotu 22. srpna při dalším nočním bruslení. Během pátku se členové Univerzitního sportovního klubu pohybovali na skákacích botách po Opavě, kde do zapečetěných kasiček vybírali finanční příspěvky. Peníze budou využity na zlepšení péče o malé pacienty na dětském oddělní Slezské nemocnice v Opavě.

Kromě vybraných peněz bude předán také počítač. „Slezská univerzita dlouhodobě zapůjčí Toníčkovi notebook,“ poznamenal Jaroslav Kania s tím, že dar předá rektor Slezské univerzity Rudolf Žáček.

Téměř čtyřletý Antonín Bolík trpí spinální svalová atrofií (SMA) typu I. Je to onemocnění buněk předních rohů míšních. SMA postihuje příčně pruhované svaly (svaly ovládané vůlí), pomocí nichž například lezeme, chodíme, ovládáme hlavu a krk a polykáme. Toto onemocnění nezasahuje inteligenci ani smyly, takto nemocné děti bývají velice vnímavé a společenské.

Celý příběh Toníčka si můžete podívat na www.antoninbolik.cz.

Vyhodnocení sbírky, předání zmíněného počítače se uskuteční v rámci 16. Blade Nights Oplajn. Vše odstartuje v sobotu v 19.30 hodin na Horním náměstí. Kromě ukončení a vyhlášení sbírky je připraven také doprovodný program. Vystoupí stepařky Puls Opava a opavští běžci na skákacích botách.

Poté bude odstartováno červeno-žluté noční bruslení Opavou, které si tentokrát pod svá křídla vzala Poštovní spořitelna. Na dvanácti kilometrovou trať se všichni vydají ve 21 hodin. Vyhlašovateli sbírky jsou Slezská univerzita v Opavě, Univerzitní sportovní klub Slezské univerzity v Opavě, Statutární město Opava a Rotary Club Opava International.