V součtu všech běhů se umístili na třetím místě, při vyhodnocení Evropského poháru šeltií získali nádherné druhé místo. „V rámci těchto závodů se konal Evropský pohár teriérů a Evropský pohár šeltií,“ zmínila dvacetiletá studentka Gabriela Hroteková.

Spolu se svým psem šeltií se účastnila minulý víkend Evropského poháru šeltií. „V koňské hale bylo sice zima, ale atmosféra byla skvělá, všude kolem natěšení psi a závodníci. Pořadatelé měli všechno dobře zorganizované,“ přiblížila Gabriela s tím, že na závodech byla také mezinárodní účast, takže kromě Čechů také hodně Slováků, Poláků, Rakušanů a Maďarů.

Jak se nejlépe na závody připravit? „Připravujeme se celý rok, protože v srpnu byla I.M.C.A. a trénujeme každý týden, abychom ani přes zimu nevypadli z formy,“ přiblížila Gabriela. Při závodění je pro ni nejdůležitější, aby z toho měl pejsek radost.

„Jeho tréninky i závodění velice baví a užívá si to, tak se snažím nedat mu najevo svou nervozitu,“ říká Gabriela. S tréninky agility začali v dubnu roku 2004, když bylo Faustovi šest měsíců.

„Závodíme od roku 2005 a naším prozatím největším úspěchem je druhé místo na I.M.C.A. v Itálii letos v srpnu,“ vzpomíná Gabriela a upřesňuje, že I.M.C.A. je mezinárodní mistrovství světa pro křížence a bezpapírové psy, mohou se však účastnit i psi s průkazem původu.

Jak motivovat pejska, aby ho závodění bavilo a přinášelo mu radost? Na každého platí něco jiného. „Faustíkova největší motivace je jít znovu na start,“ popisuje Gabriela a doplňuje, že někteří pejsci mají rádi hračky nebo dobroty.

„Každý psovod musí zjistit, co je pro jeho psa tou nejlepší motivací,“ míní. „Moc děkuji naší trenérce Martině Wasserbauerové a taky za velkou podporu, kterou mám v našem klubu Katmaj Opava. Jsou tam super lidi, přátelé a vynikající možnost trénovat,“ dodala závěrem.