Uskutečnilo se v sobotu 16. října v pražských Počernicích. Finalisté – šest mužů a dvanáct žen od 25 do 50 let – museli zvládnout módní přehlídku, rozhovor s osobností a volnou disciplínu, pro kterou si Eva Grambalová zvolila orientální tanec. V podobných soutěžích není žádným nováčkem, v roce 2019 skončila jako Opavanka v podobné soutěži s titulem vicemiss Karvinska.

Pustá Polom - Krnov 2:3
Pustá Polom Krnov nezastavila! Utkání by slušela remíza, řekl Mikula

Tréma jako taková ji netrápí, obavy měla spíše z covidu, který by mohl akci zhatit. „Před začátkem finále jsem prožívala určité napětí, ale pak to ze mne spadlo. Měla jsem při vystoupení hodně fanoušků, kteří mně podporovali tleskáním a výskáním. Rozhovor jsem vedla s moderátorem Petrem Vojnarem, který si toho všiml. Zeptal se mně, jestli mi přijela fandit celá má vesnice, což mi jako vtipné zrovna nepřišlo. Proto jsem mu odpověděla, že ta vesnice se jmenuje Praha,“ říká Eva Grambalová.

Tréma se jí vrátila až při vyhlašování výsledků a tlak jí zvedla málem až do nebe. „S žádným vyšším umístěním jsem nepočítala. Když vyhlásili jméno na třetím místě, byla jsem přesvědčená, že tím pro mne soutěž skončila. Neskončila, protože jméno na druhém místě bylo moje. Byl to super pocit,“ dodává Eva Grambalová - Afra.