Původně měli dospělí zaplatit 100 korun a děti 80 korun. Navýšení vstupného schválili radní už loni, protože město na provoz plovárny každoročně doplácí asi 4,5 milionu korun. Kvůli koronaviru ale primátor Tomáš Navrátil ještě na pátek ráno svolal radní, aby pro letošní sezonu odklepli nižší vstupné.

„Vím, že Opavané kvůli hrozbě covidu nebudou moci tolik cestovat, léto budou trávit z velké části doma a určitě si zaslouží levnější vstupné na místní koupaliště. Rada můj návrh nového ceníku schválila. Celodenní vstupné pro dospělého bude 80 korun, odpolední 50 korun. Děti zaplatí za celý den 50 a odpoledne pak 40 korun. Nově zavádíme i rodinné vstupné, díky němuž se cena rodinám s dětmi sníží. Například dva dospělí a jedno dítě zaplatí za celý den 190 korun, za odpoledne 120 korun. Děkuji všem radním, kteří můj návrh podpořili. Město sice sáhne hlouběji do kapsy, ale v této době je potřebné pomoci lidem, kterým přeji krásné léto,“ konstatoval Tomáš Navrátil.

V ceně vstupného jsou tobogány, zdarma se lze připojit na wifi. Návštěvníci si mohou pobyt na koupališti zpestřit minigolfem, plážovým volejbalem, děti mají k dispozici dětské hřiště.

„Do odvolání mimořádných opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií bohužel nebudou v provozu nafukovací skákací hrad, skákací kombo a trampolína. Na dodržování platných vládních omezení budou v areálu dohlížet koordinátoři z řad zaměstnanců technických služeb,“ dodává mluvčí města Lada Dobrovolná.

Koupaliště je za příznivého počasí otevřeno denně od 9 do 19 hodin.