„Ceny cukroví máme stejné jako v loňském roce,“ uvedla Ludmila Jařabová s tím, že suroviny se od loňska celkem nezdražily. „Trochu nás ale mrzí, že supermarkety mají levnější suroviny než velkododavatelé, kteří zásobují nás,“ podotkla.

Za kilo cukroví zaplatíte tedy stejně jako loni 332 korun, přičemž balíček obsahuje dvacet druhů. Jedná se o konečnou cenu včetně krabice. Jak Ludmila Jařabová zmínila, samostatně se pak dají objednat vanilkové rohlíčky, linecká kolečka nebo šohajky.

Na otázku, zda mají letos nějaký nový druh cukroví, pak odpověděla: „Letos můžeme zákazníkům nabídnout pralinky z pravé čokolády a to jak plněné, tak neplaněné.“ Vybírat mohou lidé ze tří druhů čokolády, pralinky z bílé čokolády jsou plněné lískovým oříškem, z mléčné čokolády jsou lískooříškové, ty z hořké čokolády mají náplň mandlovou. Zakázky zde přijímají neustále a mají jich dost.

„Zákazníci se stále vracejí. Když se podívám pár let zpátky do objednávkové knihy, jsou tam pořád ti stejní lidé,“ řekla Ludmila Jařabová. Dále pak podotkla, že dbají na to, aby i na Štědrý den měli na pultu cukroví k prodeji. „Pečeme do posledního dne. Mezi svátky pak zasponzorujeme cukrovím kravařský Domov důchodců nebo některý z opavských ústavů,“ doplnila.

Bigádníky podle jejích slov přijímají, ale ne ve velkém. „Děvčata vědí, že musejí zůstat déle a že mají volno jen jeden den v týdnu, o to méně pak dělají v lednu,“ podotkla. Hradecká cukrárna Kamahaj pak nabízí kilo vánočního cukroví za 280 korun.

„Cena je stejná jako loni,“ řekla spolumajitelka cukrárny Jana Kořistková a dodala: „Objednávek máme ostatně jako každý rok hodně, přijímáme je už od prvního října.“ I zda nabízí samostatně k prodeji jednodruhové cukroví a sice vanilkové rohlíčky, linecké s marmeládou a třené kakaové a bílé. Brigádníky v tomto období nenabírají, vystačí si se stávajícími zaměstnanci.