V následujícím dotazu se čtenářka Eva P. ptá na to, jestli se v letošním roce bude zdražovat elektřina. „Bude firma ČEZ v letošním roce na Opavsku zdražovat? Pokud ano, o kolik? Jaký má důvod ke zdražování?“ ptá se čtenářka.

Na její dotaz odpovídá tisková mluvčí Skupiny ČEZ Alice Lutišanová.

„Naše společnost neplánuje v letošním roce zdražování, jelikož ceny na letošní rok byly zveřejněny v měsíci listopadu roku 2008.

Podle zveřejněných údajů Energetického regulačního úřadu dne čtyřiadvacátého listopadu 2008 byl meziroční nárůst celkových cen elektřiny pro rok 2009 zahrnující náklady na elektřinu a distribuční poplatky u ČEZ opět výrazně nejnižší ve srovnání s ostatními zavedenými dodavateli,“ řekla Lutišanová. P

odle jejích slov byla průměrná meziroční změna celkové ceny elektřiny pro domácnosti i podnikatele pod úrovní 10 procent. „Pro domácnosti šlo o meziroční nárůst o 9,9 procenta, pro podnikatele o 9,4 procenta,“ dodala.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz, nebo veronika.zahradnikova@denik.cz.