O pozici krajských zastupitelů nebojují jen starostové a obecní zastupitelé, ale tradičně také známé osobnosti z okresu, učitelé či podnikatelé. V Moravskoslezském kraji se o hlasy lidí uchází celkem 25 politických uskupení, ve 22 z nich jsou na kandidátkách lidé z Opavska. Pouze Změna pro lidi, Národní demokracie a Koalice Republikánů Miroslava Sládka nenabídne voličům ani jednoho člověka z našeho okresu.

Naopak nejvíce lidí z Opavska je na seznamu TOP 09 (14), KDU-ČSL (13) a NE ILEGÁLNÍ IMIGRACI (12).

KANDIDUJE TAKÉ BASKETBALOVÝ TRENÉR

Největší šanci na zvolení mají ti naši spoluobčané, kteří kandidují na nejvyšších místech předpokládaných vítězů voleb, tedy na kandidátkách ČSSD, ANO, KSČM, ODS a KDU-ČSL. Nejvýše umístěnými osobami z našeho regionu na těchto kandidátkách jsou lídři svých kandidátek: starosta Bolatic Herbert Pavera (TOP 09), Jindřich Skařupa (KSČ) či Pavla Brady (SZ).

Na kandidátkách figurují také Jaroslav Horák, který je nejstarším mužem, který z Opavska usiluje o pozici v krajském zastupitelstvu. Jaroslav Horák trénuje opavskou basketbalovou mládež a kandiduje za stranu Tomia Okamury. Stejný věk má také důchodkyně z Opavy Anna Weiszová, která je na kandidátce NE ILEGÁLNÍ MIGRACI.

Nejvíce starostů a dalších zastupitelů najdou voliči na kandidátce Starostové a nezávislí: Hana Bližňáková (Dobroslavice), Radim Čech (Skřípov), Bernard Halfar (Štěpánkovice), Karel Palovský (Háj ve Slezsku), Petr Uvíra (Budišovice).

Volby do zastupitelstev krajů se konají v pátek 7. října od 14 do 22 hodin a sobotu 8. října od 8 do 14 hodin. Krajské zastupitelstvo má 65 členů, v současném zastupitelstvu Moravskoslezského kraje je 24 zastupitelů za ČSSD, 20 za KSČM, 9 za ODS, 7 za KDU-ČSL a 5 za Nezávislé.