Vedle komfortního fotbalového areálu a známého komplexu zimního stadionu a aquaparku mají Kravaře nově i krásné a moderní workoutové hřiště. „K dispozici je všem občanům města, ale vybudovali jsme ho hlavně pro děti,“ předesílá starostka Kravař Monika Brzesková, která hřiště slavnostně otevřela.

„Sportování a zdravý životní styl dětí je pro nás důležitý. Nechceme naříkat, že se děti neumí zabavit jinak než s mobilem, naopak jim chceme nabídnout možnosti, které pro ně budou atraktivnější než on-line hry nebo sociální sítě,“ vysvětluje jeden z důvodů vybudování hřiště starostka. Výstavbu hřiště hradilo město společně s využitím příspěvku Nadace ČEZ.

close Nové workoutové hřiště v Kravařích otevřela starostka města Monika Brzesková. info Zdroj: Se svolením Skupiny ČEZ zoom_in Nové workoutové hřiště v Kravařích otevřela starostka města Monika Brzesková.

Dosud mohli obyvatelé Kravař využívat hřiště v místní části Kouty. „Tam se opravdu ujalo, a proto jsme se rozhodli vybudovat další na opačné straně města. O využití tohoto nového nemám vůbec strach. Vždyť jen v našem fotbalovém klubu máme asi 160 členů, z toho je více než stovka dětí. Hřiště ale není jen pro fotbalisty, využít jej může kdokoli,“ zdůrazňuje místostarosta Kravař Martin Schwarz. Důkazem jeho slov je, že ihned od otevření začali hřiště využívat nejen zmínění fotbalisté ke zpestření tréninku, ale také rekreační běžci, kteří míří do nedalekého zámeckého parku.