Barbora Bitomská, Marie Plačková a Jana Vaňková jsou učitelky, kterým hodnotící komise udělila ocenění. První jmenovaná, vyučující na opavském Mendelově gymnáziu, se umístila v I. kategorii jako výrazná pedagogická osobnost roku. Další dvě kantorky jsou ve II. kategorii oceněné za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost – Marie Plačková učí na ZŠ a MŠ Ludgeřovice a Jana Vaňková na opavské Základní škole pro tělesně postižené v Dostojevského ulici. Ředitelé škol, kde oceněné učitelky působí, se radují z jejich úspěchu.

Most se bude opravovat také v Litultovicích.
Řidiči, pozor, na Opavsku začnou opravy dvou mostů

„Z úspěchu paní Bitomské máme velkou radost a ocenění si rozhodně zaslouží. Je nesmírně aktivní a spolupráce s ní je úžasná. Učí biologii i chemii a stále se v oborech vzdělává. Byla manažerkou projektu Laboratoře biologie a je patronkou naší mládežnické základy školního Červeného kříže, která je na gymnáziích v republice největší. Stará se o významné akce našeho gymnázia a mezi studenty je oblíbenou učitelkou. Myslí i na budoucí gymnazisty, pro které vymyslela a zorganizovala akci Mendlák na zkoušku. Princip je v tom, že si deváťáci ze základních škol mohou vyzkoušet den ve třídě našeho gymnázia v roli jeho studenta. Akcí, za kterými paní Bitomská stojí, je celá řada a ocenění jí patří plným právem,“ říká ředitelka Mendelova gymnázia Monika Klapková.

Dvě oceněné učitelky z II. kategorie

„Paní učitelka Plačková u nás učí už desítky let a je oblíbená jak v učitelském sboru, tak i u žáků. Cílevědomě je připravuje na různé soutěže a je v tom velmi úspěšná. Vyučuje němčinu a informatiku a pro žáky pořádá různé zahraniční výjezdy po německy hovořících zemích. Pro její pedagogický přínos ji vedení naší školy na ocenění navrhlo a z úspěchu máme všichni velkou radost,“ konstatuje ředitel ludgeřovické základní a mateřské školy Karel Moric.

Kytarista Milan Bátor z Opavy ozvláštnil legendární Beatles. Může vyhrát cenu.
Kytarista Milan Bátor z Opavy ozvláštnil legendární Beatles. Může vyhrát cenu

„Paní Jana Vaňková patří mezi nejzkušenější pedagogy naší školy a ve svém přístupu a odpovědnosti je výjimečná. Významně se podílí na přípravě žáků se speciálními vzdělávacími potřebami pro studium na střední škole. Je otevřená novým trendům a jejich zavádění do výuky, má hlavní zásluhy na rozvoji finanční gramotnosti a rozvoji environmentální výchovy na naší škole. Její zásluhou jsme získali zlatý a diamantový certifikát Finančně gramotná škola. Vedení školy i pedagogický tým jí ocenění moc přeje,“ blahopřeje kantorce ředitelka opavské Základní školy pro tělesně postižené Silvie Häuserová.

Ocenění s finanční odměnou a pamětním listem předal dvacítce pedagogů náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny. Slavnostní akci doprovodila vystoupení žáků základních uměleckých škol ze Studénky a Frenštátu pod Radhoštěm.