Milovníci pálenky se zřejmě nemohou dívat na to, jak ovoce leží ladem, nebo v horším případě hnije na zemi.

„Na třešně jezdím pravidelně, místo vám ale neprozradím. Samozřejmě vím, že stromy podél cest někomu patří. Ale přijde mi absurdní to nechat shnít, když to někdo může zužitkovat. V každém případě očesávám ovoce civilizovaně, ne jako někteří lidé, kteří při tom lámou větve a podobně,“ uvedl devětačtyřicetiletý muž z Opavska, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Faktem zůstává, že řada pálenic na Opavsku už zahájila sezonu. Naší redakci to potvrdil například majitel pálenice v Radkově Jan Škorvan.

„Sezona u nás začala od prvního července. Lidé většinou vozí třešně a už začínají i meruňky. Pokud k nám dovezete ovoce, pálenku budete mít hotovou zhruba za tři až šest týdnů,“ zmínil Jan Škorvan.

Letošní rok je podle jeho slov nadprůměrný co se týče třešní. „Ještě jsem za celé roky nezažil, aby bylo tolik třešní,“ dodal.

Druhý červencový den pak zahájili sezonu také v pálenici v Pusté Polomi.

„Zájem lidí je obrovský, tedy co se týká třešní. Pomalu začínají i meruňky. Máme hodně práce,“ uvedl majitel pálenice Pavel Stoupenec s tím, že ceny zůstanou zřejmě stejné jako loni.

Pálenice v Hněvošicích se pak na zahájení své sezony teprve chystá, a to konkrétně od 12. července. Letošní rok je podle jeho slov nadprůměrný co se týče třešní.

„Ještě jsem za celé roky nezažil, aby bylo tolik třešní,“ dodal. Druhý červencový den pak zahájili sezonu také v pálenici v Pusté Polomi.

„Zájem lidí je obrovský, tedy co se týká třešní. Pomalu začínají i meruňky. Máme hodně práce,“ uvedl majitel pálenice Pavel Stoupenec s tím, že ceny zůstanou zřejmě stejné jako loni.

Pálenice v Hněvošicích se pak na zahájení své sezony teprve chystá, a to konkrétně od 12. července.

Ilustrační foto.
Našli trik, jak vymáhat dávno promlčené dluhy
Nedostatky v projektu mohou za to, že šla část zdi loni v záři k zemi.
Zeď spadla kvůli chybě projektantů, rizikové mohou být další tři stěny