Od včerejšího dne je uzavřena i Krnovská ulice, a to od obchodního centra Breda až po areál opavského magistrátu. Důvodem je rekonstrukce vodovodního a dosloužilého kanalizačního řadu, vybudovaného v letech 1950 až 1976.

„Stoky jsou již ve špatném technickém stavu, nevyhovují ani revizní šachty, dalším důvodem je i plánovaná oprava povrchu komunikace ve správě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Stavba kanalizace bude realizována právě v koordinaci s rekonstrukcí vodovodu a opravou silnice ve správě ŘSD,“ vysvětlil mluvčí Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava Marek Síbrt.

Vjezd od rondelu ve Vančurově ulici směrem do centra bude povolen jen hromadné dopravě a dopravní obsluze, ostatní provoz bude možný po ulicích Vančurově a Olomoucké nebo U Náhonu, Rybářské a Nákladní.

V opačném směru z centra pak zůstane provoz kromě nákladních vozů nad 3,5 tuny zachován. Omezení potrvají do 31. října letošního roku.

Skrývka ornice probíhá současně na trase obchvatu Krnova i v Polsku u Petrovic na silnici číslo 38, která směřuje ke krnovskému hraničnímu přechodu.
Polské silnice se připravují na neomezenou tonáž. Propojí se s obchvatem

Rovněž do konce října neprojedou motoristé z důvodu rekonstrukce vozovky a opěrné zdi silnicí mezi Bohdanovicemi a Starými Heřminovy. Objížďka vede obcemi Bohdanovice, Jakartovice, Bratříkovice, Svobodné Heřmanice a Staré Heřminovy.

Do 3. června bude pro opravu vozovky uzavřena silnice mezi Malými Heralticemi a Sosnovou. Řidiči musejí využít objízdné trasy, která vede přes Horní Životice a Sosnovou.

Od včerejšího dne je až do konce srpna za Velkými Heralticemi v úseku mostu pro jeho rekonstrukci prováděna oprava. Objížďka je přes Velké a Malé Heraltice a Košetice. Včera se také začala budovat kanalizace a čistička v Gudrichově ulici v Raduni, ani touto ulicí tedy vozidla až do 31. května neprojedou.

Jediná pouze částečně uzavřená ulice bude Zámecká v Hradci nad Moravicí. Do 15. června ji čeká též rekonstrukce vodovodu a navíc stavba opěrné zdi. Dopravní provoz je řízen semafory.

Mladík králíky kradl na různých místech Opavy.
Úleva pro chovatele. Zloděj domácího zvířectva byl dopaden
Ilustrační foto.
Mladíci v Opavě přepadávali taxikáře. Útočili nožem, vyhrožovali zastřelením