Školky na Opavsku totiž v mnoha případech praskají ve švech. Nutno pak zdůraznit, že případ této opavské maminky rozhodně není ojedinělý.

Například Mateřská škola na Riegrově ulici i její odloučené pracoviště na ulici Otické jsou plně obsazeny. Jak redakci potvrdila tamní ředitelka Anna Pavelková, školky byly plné již od prvního září.

Volná místa, jak zmínila ředitelka Hana Paterková, nejsou ani v opavské Mateřské škole Eliška. Také Mateřská škola na Vaníčkově ulici je podle slov ředitelky Hany Frýbové pro školní rok 2008/2009 zcela naplněna. Stejná situace je pak i v Mateřské škole na Neumannově ulici v Opavě.

„Naše mateřská škola je zcela naplněna, některým možnostem nebylo možno vyhovět,“ uvedla ředitelka Eva Matušková. Ředitelka opavské Mateřské školy Srdíčko Zuzana Jašková se taktéž nechala slyšet, že jsou zcela zaplněni.

Výjimkou pak nebyla ani školka v Kravařích. „Volná místa nemáme, počet dětí na třídu je maximálně osmadvacet. Čtyři třídy, tedy sto dvanáct dětí. Nevyhověli jsme pro tento školní rok všem žádostem o přijetí,“ uvedla ředitelka Ludmila Hlaváčová. Pokud potřebujete umístit své dítě do školky, šanci máte například v Mateřské škole na ulici Edvarda Beneše. „Máme ještě dvě volná místa,“ podotkla ředitelka Dáša Onderková.

Celkem osm volných míst pak nabízí Mateřská škola Korálek na Šrámkově ulici. „I když se nám děti stále hlásí, v současné době je v naší mateřské škole možno umístit ještě čtyři děti do čtyř let věku a čtyři děti starší čtyř let,“ zmínila ředitelka Hana Voráčková.

Vyjádření opavského magistrátu přineseme ve čtvrtečním Opavském a hlučínském Deníku.