Vandalové řádí, odneslo to hřiště ve Štěpánkovicích (fotogalerie) - Je to už druhý případ za posledních několik dní. Po řádění vandala v areálu mateřské školy v Hlučíně přišlo na řadu dětské hřiště ve Štěpánkovicích.

Štěpánkovičtí zdemolují školu - Starou školu ve Štěpánkovicích srovnají se zemí. Mělo by se tak stát v červnu či červenci příštího roku.

Barvy letošních dušiček? Fialová a žlutá - Fialová a žlutá. Takové jsou barvy letošních Dušiček. Alespoň se na tom shodují námi oslovené květinářky.

Vítkovské kino chátrá, dočká se opravy? - Přestože vypadá hrozně, je stále v provozu. V případě vítkovského kina ještě nenastalo období, kdy by bylo zavřeno.

Základní škola v Pusté Polomi učí děti hrou - Žáci pustopolomské základní školy se vzdělávají v nadstandardně vybavených prostorách. V každé třídě je nainstalována nová interaktivní tabule v hodnotě 100 až 150 tisíc korun.

Zámecká sezona končí - Zámek v Hradci nad Moravicí skončil letos v soutěži Nejpohádkovější zámek na druhém místě.

Lidé: Bio výrobky jsou drahé - Upřednostňujete při koupi masa, mléka a dalších potravin bioprodukty?

Šilheřovičtí opravují chodník do Polska - Šilheřovičtí nyní rekonstruují chodník podél krajské silnice, který pak naváže na již vystavěný chodník v Polsku.

Opavský porodník nesouhlasí - Známý zahraniční gynekolog a autor knihy Orgasmický porod Michael Odent věnuje profesní úsilí propagaci přirozeného porodnictví.

Informace o padlých přístupné všem? - Slezské zemské muzeum hostilo před několika dny v prostorách hrabyňského památníku účastníky odborného semináře, zaměřeného na péči o válečné hroby a pietní místa v Moravskoslezském kraji.

Historie

Na rande chodili Opavané na brusle… - Víte, že Opava bývala významnou krasobruslařskou metropolí? Z řad Opavského bruslařského spolku založeného v roce 1868 vzešli úspěšní krasobruslaři i hokejisté

Sport

FOTBAL: Opava - Zlín 1:2 (3 x video, fotogalerie)

FOTBAL: Most - Hlučín 4:0

BASKETBAL: Kolín - Opava 84:69

HOKEJ: Opava - Orlová 4:3 s.n.

DIVIZE E: Dolní Benešov - Havířov 3:0, Opava B - Rýmařov 2:1, Kravaře - Orlová 1:1