Názory lidí ovlivnily obchvat - Deset let už město Hradec nad Moravicí usiluje o silniční obchvat. Tisíce aut projíždějících denně městem vadí všem.

Malí rybáři čistili břehy Sádráku /FOTOGALERIE/ – Nejprve si dali za cíl uklidit břeh opavského Sádráku od PET lahví, na místě se ale nestačili divit, co jsou lidé schopni zanechat v okolí oblíbeného opavského rekreačního místa.

Lidé, kteří nám dělají dobré jméno - Je jich mnohem více. Lidí, kteří svou prací dělají dobré jméno tomuto kraji, z něhož vzešli. Na tuto stranu se nám ale bohužel všichni nevešli.

Vítkovští uctí památku studenta Jana Zajíce - Nezapomněli a stejně jako každý rok uctí jeho památku.

Dům v Čajkovského ulici se prodá obálkově - Jedním z bodů úterního jednání opavských zastupitelů byla i revokace záměru prodeje bytového domu č. p. 3 v Čajkovského ulici a přilehlých pozemků.

Město prodá pozemky pro obchvat - Za zásadní bod jednání opavských zastupitelů označil minulé úterý primátor Zbyněk Stanjura (ODS) prodej pozemků určených pro severní část budoucího silničního obchvatu města.

Co je nového na Mendelově gymnáziu? - Mendelovo gymnázium v Opavě má za sebou několik zajímavých akcí. Opavské gymnázium navázalo partnerství se slovenskou školou.

V Malých Hošticích společně sadili stromy se jmény - Zasaď svůj strom. Tato akce se uplynulou sobotu konala v Malých Hošticích. Obyvatelé místní části města Opavy se rozhodli zkrášlit svou obec.

Historie

Alpy v Opavě? Na Ptačím vrchu - Alpskou přírodu si mohou lidé prohlédnout i bez dlouhé cesty do hor. Její věrná zmenšenina se už přes sto let nachází na jihovýchodním svahu Ptačího vrchu.

Sport

FOTBAL: Třinec - Hlučín 2:1 /FOTOGALERIE/ - Druholigovým fotbalistům Třince se povedl v derby dokonalý obrat. Po změně stran dvěma trefami zvrátili vítězství na svou stranu.

FOTBAL: Opava - Sparta B 2:3 /3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ - S řádně omlazenou sestavou přijela sparťanská rezerva v sobotu do Opavy. Nicméně brala tři body. Opavští se sice snažili, avšak tvrdě zaplatili za své chyby.

BASKETBAL: Opava - Prostějov 81:92 /3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ - Doslova jako lvi se v sobotu rvali opavští basketbalisté s favorizovaným Prostějovem. Dvakrát se jim podařilo vymazat hrozivý náskok soupeře, nakonec dvě minuty před koncem prohrávali pouze o dva body, bohužel na zvrat jim už síly nestačily.

HOKEJ: Hodonín - Opava 7:3 /FOTOGALERIE/ – Hokejisté Hodonína si na svém ledě poradili s Opavou a bez problémů zvítězili 7:3.

HOKEJBAL: SHC Opava - TJ HBC KEB Kladno 3:5, SHC Opava - TJ Kovo Praha 2:0