Rodiče protestují: vedení města slučuje další školky

- Po nedávném sloučení mateřských škol 17. listopadu a Vaníčkova se připravuje další.

Slezská nemocnice přebírá sanitky od záchranky - Slezská nemocnice přebírá od Nového roku od Územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje dopravní zdravotní službu.

TÉMA: Pomníčky u cest skrývají lidské tragédie /fotogalerie/ - Člověka z toho mrazí. Pomníčky u cest jako pozůstatky lidských tragédií a symbol neskutečné bolesti. Jen málokoho nechává pohled na ně chladným. Každé z těchto pietních míst vypráví svůj vlastní tragický příběh.

Na Hlásku se vrátili úředníci až z pravěku /fotogalerie/ – Noc otevřených dveří na opavské radnici se opět setkala s velkým zájmem lidí. Na čtyři stovky Opavanů mohly zhlédnout vývoj úřednictví od pravěku až po socialismus.

OBRAZEM: No Name ovládli náměstí – Vánoční trhy se mohou pochlubit obrovskou návštěvností. V sobotu je navíc přilákala známá slovenská kapela No Name.

Dívka z Radkova zvítězila v soutěži Krnovská Regina - Čtvrtý ročník soutěže Krnovská Regina se uskutečnil v těchto dnech v Multikulturním centru Silesia Krnov. Dívky z několika krajů bojovaly o korunku nejen šarmem, ale také znalostmi z oblasti cestovního ruchu.

Některé kapličky se dočkaly oprav - Některé kapličky na Opavsku měly štěstí. Dočkaly se rekonstrukce.

Vyrazte na Červenou horu u Guntramovic - Červená hora (749 m n. m.) je nejvyšším místem celého Opavska. Je osamoceným stratovulkánem. Nepočítá se přímo do soustavy Jesenických sopek, ale svojí polohou je na směru zemské pukliny jako uvedené vrchy a také charakteristikou svého složení je s nimi totožná.

Žáci se seznamovali se stavebními řemesly - Střední odborné učiliště stavební v Opavě (SOU) ve spolupráci s Úřadem práce v Opavě uspořádalo v tomto týdnu akci nazvanou Trh pracovních příležitostí.

Nemocnice prosí firmy i nadace o finanční dary - Zdravotnictví je stále ve finanční tísni, kterou by však pacienti pociťovat neměli. Slezská nemocnice proto oslovila různé firmy a nadace s žádostí o poskytnutí darů na zakoupení moderních přístrojů.

Historie

HISTORIE: Horní náměstí - Horní náměstí bylo od doby rozvinutého feudalismu správně–politickým centrem i střediskem obchodního, společenského a hospodářského života Opavy jako hlavního města Slezska.

Sport

BASKETBAL: Opava - Ostrava 104:83 /fotogalerie, video/ - I ve druhém případě se v letošní sezoně radovali opavští basketbalisté z vítězství v derby. Svého ostravského rivala drtili od prvních minut, ve druhé čtvrtině ho sice nechali nadechnout, ale v dalším průběhu ho znovu poslali ke dnu a vyhráli.

Jaký byl podzim okresního přeboru? - Podzimní kapitola okresního přeboru dopsala poslední řádku. Pojďme se společně ohlédnout za tím, jaká byla.