Mladého muže srazilo nákladní auto. Nepřežil..

- Záchranná služba byla v sobotu před čtvrtou hodinou ráno volána k dopravní nehodě, která se odehrála v obci Nové Sedlice na Opavsku.

Lékaři bojují o život dívky – Na infekční oddělení Slezské nemocnice v Opavě byl minulý týden přijat mladý otec dvou dětí s podezřením na prasečí chřipku, které se proměnilo v jistotu.

OBRAZEM: Vánoční výzdoba v obcích /FOTOGALERIE/ – Obce na Opavsku kvůli krizi zřejmě šetří. A to dokonce i na vánoční výzdobě. Většina menších vesniček nemá buď žádnou výzdobu, nebo jen velmi skromnou.

Opavané uklízejí chodníky sami, na město nečekají – Opavu navštívila první sněhová nadílka. Jednou z nepříjemných činností, která je s ní neodmyslitelně spjata, je povinný úklid chodníků před domy.

Jak bude jezdit MHD o Vánocích? - Autobusy a trolejbusy městské hromadné dopravy budou v době vánočních svátků jezdit stejně jako v předcházejících letech.

V Sudicích opravili sakrální stavby – Sudicím se podařilo získat dotaci na opravu sakrálních staveb. Jak potvrdil starosta Sudic Petr Halfar, u nich to znamenalo rekonstrukci kříže z roku 1892 stojícího na náměstí Pátera Arnošta Jureczky, před kostelem svatého Jana Křtitele.

Stavba čističky finišuje - Před pár dny zkolaudovali první stavbu. Tedy příjezdovou komunikaci, oplocení, přípojky nízkého napětí a vodovodu. Redakci to potvrdil starosta Štěpánkovic Bernard Halfar.

Historie

Ulice Mezi Trhy - Krátká ulice mezi Horním a Dolním náměstím Mezi Trhy měla svůj název zřejmě od začátku.