Její cukernatost, proti minulým dvěma kampaním ve výši mezi 15 až 16 procenty, je letošními 17 procenty rozhodně příznivá.

„Cukrovku nám dodávají zemědělci z Moravskoslezského kraje a její letošní množství je tak extrémně vysoké, že jednáme o možném přesunu její části do Hrušovan,“ konstatuje agronom opavského cukrovaru Jaroslav Narovec.

Hotel a restaurace Červeného zámku.
Hradecký slunovrat a další mění adresu. Zámek v Hradci čeká obří rekonstrukce

Opavský cukrovar, spadající do sítě rakouské společnosti Agrana, patří mezi sedm dosud funkčních v republice. První kampaň zažil sice už roku 1870, ale zastavil ho požár v roce 1905. Investice do technologie, zahájené po první světové válce, ta druhá z větší části opět zničila.

Z historie cukrovaru

Výstavba nového cukrovaru byla zahájena v roce 1949 a první kampaň se uskutečnila roku 1953. V roce 1989 patřil opavský cukrovar mezi devět závodů Severomoravských cukrovarů, v roce 1992 už spadal pod společnost 1. Slezská a od roku 1998 patří Agraně. Kromě něj jsou v provozu ještě cukrovary v Dobrovici, v Českém Meziříčí, v Hrušovanech nad Jevišovkou, v Litovli, ve Vrbátkách a v Prosenici.