OBRAZEM: Opavská nemocnice školila odborníky z brněnské kliniky - Na operačním sále centrálního pavilonu Slezské nemocnice bylo rušno. Během dvou operací předváděl opavský ortoped Jiří Lubojacký odborníkům z kliniky v Brně–Bohunicích metodu částečné náhrady kolenního kloubu.

Bude cyklostezka mezi Opavou a Oticemi? - Čtenář se ptá, jestli se neuvažuje o vybudování cyklostezky mezi Opavou a Oticemi.

Svatá Anna ukrývá unikátní kapli - Unikátní poutní místo, které je podle doložených zmínek staré přes dvě stě let. Tato zvláštní stavba je raritou minimálně v Moravskoslezském kraji.

OBRAZEM: Arboretum v Novém Dvoře vydalo rybí obry - Fotogalerie z výlovu novodvorského rybníka.

TÉMA: Kdo z osobností to s novináři umí? - Jak reagují na nepříjemné otázky novinářů? Umí prostřednictvím médií komunikovat s veřejností, když se v jejich obci či firmě vynoří problém, když dojde ke konfliktu nebo když se přihodí něco zlého?

Jak kastelánka našla růže rodiny Blücherů… - Možná jste si jich také všimli. Růží u raduňského zámku. Právě k nim se váže nevšední příběh, v němž hlavní roli sehrála náhoda.

Opava je v hodnocení na konci - Lichotivý výsledek to zcela jistě není. Sedmnáctá a devatenáctá příčka na čtyřiadvacetistupňovém žebříčku.

Jedno z posledních míst chovu slezského norika - Jsou neuvěřitelně houževnatí, tvrdí a pracovití. Přesto jejich chov schází na úbytě. Slezským norikům, nádherným chladnokrevným koním, zvoní hrana.

Lidé se zadlužují a exekutoři mají plné ruce práce - Počet návrhů na soukromé exekuce, které vyřizuje opavský soud, od začátku letošního roku stále roste. Lidé se snaží vylepšovat své životní podmínky, a když na to nemají, bezhlavě si peníze půjčují.

Sport

BASKETBAL: Opava - Pardubice 77:87 (2 x video, fotogalerie)

HOKEJ: Frýdek-Místek - Opava 1:2

FOTBAL: Hradec Králové - Opava 2:1 (fotogalerie)

FOTBAL: Hlučín - Sokolov 0:0

HOKEJBAL: HBT Vlašim - SHC Opava 4:5, HC Kert Park Praha - SHC Opava 3:1