Celkem tři čísla si Golem připravil pro pelhřimovské publikum. Člověk, u něhož američtí vědci zjistili, že má téměř nejsilnější skus na světě (před ním je pouze hyena pozn red.), se tentokrát pustil do autozvedáku. „Za asistence se zvedák pumpoval. Golemovi se ho dařilo držet v základní poloze celkem pětatřicet vteřin. Když čelisti vyňal, autozvedák se posunul o deset centimetrů. Na Renka působila velká síla," popisoval jeho dlouholetý trenér z kylešovického Bavaria Fitness Jiří Týn.

OBLÍBENÝ KOUSEK S VRTAČKOU

René Richter ovšem neměl pro diváky připraveno pouze jedno číslo. Na řadu přišla také vrtačka. Pokud Golemova vystoupení sledujete pravidelně, tento kousek dost možná budete znát. Ve svých čelistech sevře vrták a následně pustí vrtačku, kterou pevně drží. „Svým skusem zajistí, aby se vrták netočil. Motor vrtačky tak shoří. I v Pelhřimově tomu nebylo jinak," posunul se dále kouč Reného Richtra. Kromě autozvedáku a vrtačky se na Vysočině mohli podívat, jak odolná jsou policejní želízka. Golem se svými zuby pustil do očka, které je spojuje. S ním kroutil tak dlouho, až jej urval a pouta byla ve dví.

„Jednalo se o šestadvacátý ročník festivalu. René byl vyhlášen nejúspěšnějším rekordmanem. Obdržel diplom a ocenění si velmi váží. Této akce se pravidelně účastní," komentoval dále Jiří Týn a jedním dechem dodal: „Na festival se musel důkladně připravit. Na začátku byl nějaký nápad. Všechno jsme pak v tréninku museli pilovat k dokonalosti. Zkoušeli jsme, jak co chytit, jak k čemu přistoupit a tak dále." Golemův trenér se svým svěřencem zažil už mnohé. Pelhřimovský festival je pro něho důkazem, že své hranice může posouvat stále dál a dál. „Je to opravdu neuvěřitelné. Stále na sobě dře a tvrdě maká. Jak už jsem v minulosti mnohokrát řekl, narodil se s darem od Pána Boha. Má ale vůli a touhu to pořád zdokonalovat. Připadá mi, že s každým rokem je pořád silnější a silnější," usmíval se.

CHYSTÁ SE CESTA DO JIHOAFRICKÉ REPUBLIKY?

Jeho schopnosti oslnily na řadě míst světa. Společně se svým trenérem v současnosti například zvažuje, zda se zkraje srpna vydá na cestu až do Kapského města v Jihoafrické republice. „Přemýšlíme o tom i s ohledem na situaci ve světě. S bezpečností mohou být různé problémy. Pozvání jsme se dočkali od věhlasného kulturisty Francise Benfatta. Ten byl v minulosti i v Opavě. Golemova čísla ho uchvátila natolik, že při pořádání fitness akce, která se tam má v srpnu konat, chce, aby se jí účastnil také René," uzavřel Jiří Týn.