Ten klub dočasně vedl. René Holuša se pak stane výkonným ředitelem společnosti.

„Nejedná se o žádné náhlé rozhodnutí, ale o plánovaný dlouhodobý záměr. V minulém roce jsme vyhlásili výběrové řízení, ze kterého však žádný jednatel nevzešel. Rozhodli jsme se proto oslovit Dalibora Bártu, který se v hokejovém prostředí dlouhodobě pohybuje a toto prostředí velmi dobře zná. Měl však jiné pracovní závazky. Proto jsme se dohodli na dočasném angažmá Reného Holuši s tím, že oba pánové po celou dobu intenzivně spolupracovali a podíleli se na stabilizaci a rozvoji klubu. Dalibor Bárta si pracovní závazky vyřešil tak, aby začátkem sezony 1. května mohl do této funkce nastoupit,“ vysvětluje opavský primátor Tomáš Navrátil.

Zaměřeno na děti a mládež

Dalibor Bárta v minulosti působil jako hokejista nebo manažer ve firmě. „S panem Holušou, ale i s paní náměstkyní Hanou Brňákovou, která má sport v gesci, jsem po celou dobu spolupracoval. Zaměřili jsme se na stabilizaci klubu, strategii vyššího rozvoje, získávání kvalitních trenérů či sponzorů. Nejde nám o to, hrát nejvyšší hokej, ale spíše se zaměřit na děti a mládež a připravit potřebnou rekonstrukci zimního stadionu,“ uvedl Dalibor Bárta.

René Holuša v klubu zůstává na poloviční úvazek a bude se ve své pozici výkonného ředitele orientovat na administrativu, personální i finanční stránku klubu. 

Stadion SFC Opava.
Fotbalová Opava založila transparentní účet